| FakeLevy a întrebat:

Vreau si eu un program cu care sa renderez videourile rapid. Adica sa nu ia foarte mult la renderat. Nu vreau Sony vegas caci la un video de 20 min dureaza 2 ore renderarea.
Vreau un program la care renderarea sa dureze cam cat videoul. Daca videoul are 20 min renderarea sa nu depaseasca 20 min. Dau funda la cel mai bun program.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Iti ia 2 ore deoarece ai un pc slabut. Randarea cere pc-uri puternice, iar la Sony vegas dureaza mult deoarece este un soft puternic si pastreaza calitatea filmuletelor. Eu acum nu stiu ce pc ai, dar mie pentru un film de 1 ora si cam 30 minute, sa il randez cu vegas 11 imi ia intre 50 si 60 minute(in medie).