| SgTR0b3rT a întrebat:

Pe un sistem xp+sp2 cand incerc sa instalez un program (joc) de tipul 'program.exe' apare mesajul 'is not a valid win32 application ' si nu mai pot instala nimic.
Acelasi lucru se intampla cand incerc sa pornesc unele programe instalate.
Cum fac sa repar asta?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Descarca Kaspersky Virus Removal Tool
http://www.kaspersky.com/antivirus-removal-tool-register
Instaleaza-l, scoate cablul de Internet/modem/etc, opreste protectia real-time(scutul) a antivirus-ului instalat in PC si scaneaza full cu acest utilitar.La terminarea scanarii dezinfecteaza/sterge toate fisierele detectate.Restart,activeaza protectia antivirus, conecteaza cablul de internet/modem/etc.

| CM7YRE a răspuns:

Cel mai probabil ai un virus.Scaneaza cu un antivirus bun gen kaspersky sau reinstaleaza windows-ul.

| bobodanlili a răspuns:

Win 32 e un virus, care nu mai permite istalarea altor programe sau deschiderea unor programe care il pot sterge.Singura solutie e sa rebootezi windowsul