| Haha_Hilli_1990 a întrebat:

Sal, ut TPU am o intrebare:cum pot face singur o antena tv care sa functioneze ca lumea tvr 1 si 2 si antena 1?
sa fie di materialele:sarma de cupru sau normala, cablu coaxial, mufa de tv, staniol etc(materiale accesibile)

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Receptia canalelor tv se face in functie si de acoperirea de semnal pe care respectivele canale le au in zona respectiva. In confectionarea antenei se tine cont si de banda in care emit posturile respective. Asta e insa un subiect mai vechi si care aminteste de anii 80, 90. Ai putea sa te inspiri de aici http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t145743.html (pentru foto ai nevoie de cont)

| WizKhalifaa a răspuns:

Baga o furculita in loc de antena. Nu stiu daca la modelele noi merge treaba asta. Acum 3-4 ani a fost o defectiune la cablul TV si bunicul meu mi-a recomandat varianta asta. Am prins : ProTV, Antena 1 si TVR 1 laughing