| FlorinPx a întrebat:

Sal, vreau sa fac niste imbunatatiri la PC si eu in momentul de fata am un Processor Amd Athlon x2 240 2.8 ghz (2 cpu) intrebarea este daca procesorul Intel Pentium Dual-Core G3240 3.1GHz e mai bun decat al meu.
O placa de baza buna? Am 4gb ram si placa video GeForce 9600GT.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Acel procesor este mai bun ca AMD-ul tau. Doar ca necesita o placa de baza cu socket LGA1150: http://www.pcgarage.ro/......cket-1150/
Poti sa alegi.

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Pe o placa de baza cu socket amd nu se poate pune procesor Intel si invers.Ori iti iei un alt procesor amd, ori iti cumperi procesorul aratat de tine si o placa de baza cu socket Intel.

| CristianTheBest a răspuns:

Procesorul Intel descris de tine este normal ca este mai bun... cat despre placa de baza... cauta si tu pe eMAG happy.

| Alexe_Silviu_2000 a răspuns:

Am si eu un calculator cu proesor Intel pentium dual si da e mai bun decat celalalt amd al tau asa ca ia-ti pentium.ul