| Streaja a întrebat:

Salit TPU vreau sa-mi iau un procesor dual core am buget 200 lei ce procesor imi recomadati? Eu am procesorul Intel Petium 4 Single Core 3.00 GHz soket 775 este bun de ceva? Mentionez ca am 2, 5 GB ram ddr2 si placa video GeForce de 512 mb si 64 bit si imi merge Assasin's Creed 2 greut un unele locuri din joc la fel ca driver san fransisco, prototype 1, dar Dead Space 2 merge bine la calitate video normala la rezolutie maxima si toate optiuniile la maxim se cam ingenuncheaza. Putin ajutor va rog FUNDA!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu mai gasesti procesor nou pe 775. Spune exact ce placa de baza ai. Vezi ca la tine si placa video pune probleme.

| K0sti a răspuns:

Placa video slabuta, in plus vezi daca placa ta de baza suporta dual core. Posibil sa nu suporte, chiar daca are socket 775!