| Mihai_Răileanu_1991 a întrebat:

SALL... a venit un prieten la mine cu laptop-ul si i-am pus mufa mea de la internet si nu merge... sad eu am desktop, am incercat si la altcineva care are laptop si internet de la aceeasi firma si tot nu merge. El are internet acasa si poate intra pe net cu laptop-ul.

Răspuns Câştigător
| VIP3r a răspuns:

Prin ce firma ai internet, unele firme furnizeaza internet pe anumite adrese, cel mai posibil ca asta sa fie cauza, ia adresa de la tine si seteaz-o pe laptopul lui si iti va merge.
Spor!

3 răspunsuri:
| inimadeinger a răspuns:

E normal sa nu iti mearga pentru ca u ai un cod admin care merge doar la pc tau daca vrei sa conectezi din nou la laptop pai sal conectezi prin alta nufa cu un nou cablu

| MaDaLyN1 a răspuns:

Fiecare placa de retea in care introduci mufa are un asa zis MAC iar internetul va merge doar pentru acel MAC. daca tu schimbi placa de retea ori ii bagi MAC-ul vechi ori duci MAC-ul nou la server sa ti-l bage aia. asa ca daca vrei. iei macu de la tine. (Start-> CMD -> getmac) si il bagi la el... Asta e cam greu cauta si tu un tutorial pe net happy. Bafta

| vio1994 a răspuns:

Trebuie sa ii creezi un brobser cu parola ta si cu userul pentru ai merge daca ai windows 7 este mai simplu decat la xp pentru ca dai la start apoi control panel si de acolo te descurci pentru ca e foarte simplu... bafta