| CristianGherman a întrebat:

Buna ziua!
Am si eu o intrebare. Am un PC desktop si un laptop. Am internet cu mufa de la o firma privata si imi merge doar pe pc-ul desktop (cel vechi). De ce cand bag mufa din PC in laptop nu merge netul?
Pe PC merge.

Cine ma lamureste primeste funda!

P.S. Cum se numeste internetul cu mufa?

Răspuns Câştigător
| andreimazureac a răspuns:

Trebuie sa-i faci configurarea pe laptop cu netu.intri in control panel cauti Centru retea si partajare si dai prima functie de acolo Configurare conexiune si dai iar clik tot pe prima functie.si completezi acolo datele despre netu tau.asa se face la windows 7 si 8.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cel mai probabil conexiunea se face pe baza de adresa mac.
Ai doua optiuni:
1. Iti cumperi un router si asa vei avea internet pe ambele simultan.
2. Clonezi adresa mac a PC-ului pe laptop.
http://lmgtfy.com/? q=clone+mac+adress

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa realizezi o conexiune si pe laptop si sa o configurezi.

| pozeanimate a răspuns:

Driver lan al laptopului instaleaza
la rds ai nevoie sa creezi o conexiune
ce net ai?

Răspuns utilizator avertizat