| valilibra99 a întrebat:

Sall all, am incercat sa instalez windows 7 pe un laptop Acer ferrari one 200 si cand sa dau unde sa il instalez mi-a dat eroarea asta windows cannot install to this disk this may fail soon. orice raspuns este bine primit! mersi anticipat

3 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Aceasta eroare ne indica caci Windows nu recunoaste Hdd este posibil sa se fi produs o anumita modificare in Bios la Hdd,cauta o setare care sa aiba in continut ceva in genul,sata, onbord sata, si modifici ca Hdd sa fie IDE, nu AHCI, sau RAID.Deasemenea trebuie tinut cont ca la instalare Windows 7 memoria ram sa aiba cel putin 1Gb.

| valilibra99 explică (pentru jhonny999):

Am facut cum me-ai zis dar nu merge intr-adevar era dat pe AHCI.lam dat pe IDE dar tot asa.in fine am ignorat aceasta problema insa nu se mai instaleaza deloc nici un fel de windows. oricum mai astept pareri, daca mai ai alte idei in privinta asta nu evita sa raspunzi. mersi oricum

| jhonny999 a răspuns (pentru valilibra99):

Spune-mi ce mesaj apare sau cum se comporta la instalare.