| LoveTheWorld54 a întrebat:

Sall all.Mi-am luat un Xbox 360 modelul E care a fost fabricat in 1.1. 2013 (ziua.luna.anul) si nu prea stiu cum pot instala jocuri (non jtag) adica de pe calculator sa downloadez un joc si jocul sa il pun pe stick sau pe un DVD iar jocul sa mearga pe consola.Pe scurt va cer un tutorial de modeare pentru Xbox 360 E care a fost fabricat in 1.1.2013.CINE DA RASPUNSUL CORECT PRIMESTEE 1000 de FUNDITE happy

Răspuns Câştigător
| StefyDaniel0102 a răspuns:

Xbox-ul trebuie modat sau trebuie sa îi faci jailbreak. Dar nu îți recomand sa faci tu asta, ci sa te duci la cineva care se pricepe

| LoveTheWorld54 explică (pentru StefyDaniel0102):

Dar incearca sa cauti un tutorial pls. Daca gasesti primesti FUNDA

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu stiu cat de mult gandesti la ora asta, ca pari panicat, ca altfel nu scriai prostia cu 1000 fundite. Dar retine, ca modare nu ai cum sa iti faci acasa. De aceea exista persoane care fac special asa ceva.

| LoveTheWorld54 explică (pentru sltlp):

Da sunt cam panicat ca nu ma asteptam sa nu prea mearga jocurile caci eu am pregatit tot si... surpriza nu merge nimic sad...

| sltlp a răspuns (pentru LoveTheWorld54):

Nu iti merge. Nu ai cum sa faci, nu iti mai bate capul.
la xbox sunt 2 modari posibile
-modare lt: joci ce vrei tu de pe net de pe un dvd facut la pc de 8.5 gb. Costa intre 180 si 350 lei(dupa noroc)...
-Modare rgh(jtag nu mai exista la astea slim) care costa 170 lei sau 350 lei daca vrei modare dual-nand(Adica o sa poti accesa in continuare xbox live si sa ai si consola modata).
In ambele cazuri se deface consola. la rgh se lipeste pe placa de baza un cip. la lt, se scoate uniteatea optica, se extrag niste detalii si se rescrie fw-ul intr-un mod mai special. Nu incerca, asa ceva, nu ca ai avea cum. mergi la cineva specializat.

| LoveTheWorld54 explică (pentru sltlp):

Ok mersi happy