| Mihutt a întrebat:

Sall am si eu o placa de baza MSI Placa de baza K9VGM-V, 7253 si nu stiu daca suporta 4 gb ram. este pe ddr2, mda si ce placa video imi recomandati 256/256 sau 512/128.Mersii.funda

Răspuns Câştigător
| tiger010 a răspuns:

Salut.
In primul rand, placa ta de baza nu suporta mai mult de 2 gb ram.
La intrebarea "ce placa video imi recomandati 256/256 sau 512/128", ti s-a mai raspuns si la aceleasi intrebari anterioare puse de tine.

1 răspuns:
| conundrum a răspuns:

Nu suporta decat 2 gb ram/oricare din placi e depasita.depinde ce vrei sa faci cu ea. Oricum conteaza mai mult frecventa memoriei decat cea totala deci 256/256 ar fi mai bine.Cauta totusi una cu 1gb/256 pentru ca nu's asa scumpe