| Coco5 a întrebat:

Sall. Am si eu o probleme. vreau sa imi cumpar un router dar acuma am net prin cablu...pot conecta cablul pe care il am acuma la router si router'ul sa mearga fara nici o problema:S

5 răspunsuri:
| Bernoullie a răspuns:

Daca nu are calculator, atunci conectezi la notebook, pana faci setarile necesare pentru realizarea conexiunii, asta in caz ca nu e facuta deja, dupa care, o sa poti sa folosesti acel laptop si pentru a sta pe net de pe wireless, daca nu doresti sa mai fii pe cablu!

| LIN2010 a răspuns:

Sigur ca da, doar asta este rolul router-ului.Conectezi cablul la router si va merge wireless, iar din router mai poti conecta si alte dispozitive prin cablu(de obicei router-ul are 4 iesiri pentru cablu). Succes

Răspuns utilizator avertizat
| Clawd3lw a răspuns:

Net-ul meu e prin cablu si e conectat la router deci poti.

| Robyyyy96 a răspuns:

Router-ul iti da posibilitatea sa te conectezi la internetul prin cablu de la mai multe dispozitive gen telefon, tableta, laptop, care au wi-fi. Cablul de la internet se introduce in router si inca un cablu din router in pc sau laptop.