| AndreyStan a întrebat:

Sall, am un laptop marca Compaq Presario CQ56 si nu pot instala pe el windows 7, cand i-l instalez i-mi da o eroare. Stiu sa i-l instalez si windows-ul merge deoarece i-l am instalat si pe calculator. Dar calculatorul este din anul 2005 si laptopul din 2011, deci laptop-ul este mai bun si de accea stau pe el. In plus sunt un youtuber si vreau sa inregistrez jocuri putin mai vechi, deoarece acestea mai noi nu prea merg bine pe laptop-ul meu si windows 7 nu e facut chiar pentru jocuri. Deci ce trebuie sa fac pentru a putea instala windows XP pe laptop?

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Compaq Presario CQ56 sunt mai multe modele. Vezi exact ce model ai si cauta intai driverele pentru XP pentru el. Daca nu gasesti nu-l instala.
Iti trebuie (retea, wireless, audio, video, placa de baza.)