| anonim_4396 a întrebat:

Sall, am un server de Minecraft, cum pot sa il banez pe unu, adica sa ii aflu ip-ul si sa-l banez de tot sa nu se mai poata conecta?

6 răspunsuri:
| ioioss a răspuns:

Pai iti poti schimba ip-ul cu o comanda, degeaba ii dai ban pe ip pentru ca o sa si-l schimbe.

| Romania2014 a răspuns:

Daca vrei te ajut eu la tot ce vrei pe minecraft, ma consider un jucator excelent. Daca vrei te pot ajuta si cu plugin-urile. Le am la mine in calculator. Daca esti interesat add Y! M : ionut_ionut9898

| Catalin0821 a răspuns:

•Pentru ban normal(adica sa nu mai intre pentru un timp pe server)comanda este /ban nume timp motiv.
•Pentru ban pe ip, ii afli ip prin comanda(nu sunt sigur)/ip nume si apoi /ban-ip nume motiv
•Pentru unban scrii /pardon nume

| IoanaFrumushic a răspuns:

★★★★★★
SWEET! I just got a free Minecraft card code at http://www.minecraftcode.com/
★★★★★★

| zoltar1326 a răspuns:

Camanda ban normal /ban {nume player}
camanda ban ip /ban-ip [nume player]
unban /pardon

| Popa_Dragos_1982 a răspuns:

Cum fac sa-mi dau unban pe serverul meu