| Andy88 a întrebat:

Sall! As dori sa-mi rootez ( sau sa pun super user) pe telefonul meu Samsung galaxy mini 2 s6500d. As dori o varianta fara sa folosesc computerul... O aplicatie ceva... DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| SpeedMax a răspuns:

Nu este adevarat.Iti dau eu o metoda care merge 100%, chiar o folosesc.

1. Cauta pe internet update.zip Samsung galaxy y.Nu coteaza daca e y merge pe mini 2, incercat
2.Bagal in telefon in sdcard in nici un folder.De preferabil sa fie printre primele foldere.
3.Stinge telefonul.
4.Intra in recovery mode.Depinde de telefon de unde intri. Tine alasat tasta home si tasta lock ori tasta home lock si volum)
5.Intra in meniul update from sd card. Meniul se misca din tastele volum.Iar OK apedi pe tasta home.
6.Cauta in SdCard update.zip dai ok pe el ( HOME )
7.Astepti sa sa incarce.
8. Apoi dai inapoi
9.Dai pe reboot phone sau restarteaza telefon.
10.Telefonilceste ROOT-at.Si merge 100%.

FUNDA TEAM AJUTAT.
Totul dureaza cam 4-5 minute.

| ForeverYoung99 a răspuns (pentru SpeedMax):

Am si eu Samsung galaxy mini 2. Daca il rootez, ce se intampla mai exact? Se modifica androidul? Se mareste ramul? ce se intampla? Multumesc anticipat!

| Andy88 explică (pentru ForeverYoung99):

Pai faci orice cum ar fi sa bagi windows si multe altele

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se face doar cu pc-ul. Daca vrei fara asteapta sa se inventeze.

| sleeky1532 a răspuns:

Singura modalitate de care stiu este cu PC si dureaza 5 minute.

| SpeedMax a răspuns:

Nu nu se modifica nimic.Va merge ca pana acum numai ca poti folosii mai multe aplicatii care necesita root.Foloseste metoda mea merge pe mini 2.