| FaneFane6564 a întrebat:

Sall, bag stick-ul in laptop si nu imi mai apare gen. apare ca o mufa de incarcator la sagetuta aia in sus de langa volum si daca pun click-ul pe ea scrieasa "Eliminare in siguranta dispozitiv hardware si scoatere". Cum pot rezolva sa imi apara din nou folderu cu stick-ul si cu ce am in el?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca asa:
1. Dai click pe "Eliminare dispozitiv...", iar cand afiseaza ca-l poti elimina, scoate stick-ul.
Dupa 20-30 secunde baga-l din nou. Ai sanse sa apara corect continutul.

2. Intra in My Computer si vezi daca iti apare stick-ul. Daca da, incearca sa intrii in ea, sa-i vezi continutul.
Daca nu apare iconita obisnuita (e diferita de ceea obisnuita), atunci e suspect de VIRUS, si NU DA CLICK pe ea, intrucat iti virusezi urat si calculatorul! Daca ai dat deja, atunci trebuie URGENT sa scanezi calculatorul pentru virusi! In acest caz poti folosi scanarea Eset Online:
https://www.eset.com/int/home/online-scanner

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

big grin Virus 2017? Hahahaha, pana si Defenderul ii detecteaza. Zici ca esti din anii 2000, atunci chiar existau.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca doresti, iti trimit unul "in pachet" big grin
Am amprenta arhivata tongue

A fost cules de pe un stick infectat la o firma de copy-print, in luna martie acestui an - nu in 2000.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Razvanro666@gmail.com

| FaneFane6564 explică (pentru Bula):

Nu imi apare in my computer.

| LinxCont a răspuns:

O situatie ar fi lipsa literei asociate partitiei (O partitie fara litera nu apare in explorer).
Daca ar fi asa, se intra in disk management, acolo va aparea partitia stick-ului, click dreapta, "Change Drive Letter and Paths...", Add, se alege o litera la "Assign the following drive letter:" si se da OK. Stick-ul va reaparea in explorer.