| robertrobertroobert a întrebat:

Sall! Ce laptopuri imi recomandati? Vreau sa mearga noile jocuri as vrea sa aiba 4 gb ram sau mai mult si sa nu coste pana in 20 milioane [500 euro ] Funda

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei 4 gb de ram si 20 milioane atunci ai sa faci "sacrificii" la procesor sau la placa grafica

| tr3ig a răspuns:

Sa nu coste pana in 20 de mil eu inteleg ca sa coste mai mult de atat, incearca sa te exprimi calumea, in primul rand laptpul trebuie sa aiba placa video dedicata nu sharata, asa ca poti sa iei si unul cu 3 giga de rami daca placa are 1 giga sau 2 ai ei, pentru ca atunci nu o sa iti mai traga din ramii calculatorului. partea proasta este ca la banii asta nu iti iei calc care sa iti mearga noile jocuri, acum depinde si ce fel de jocuri vrei. iti trebuie un i5-i7 sau 4quore care sunt foarte scumpe o placa video iti spusei dedicata de cel putin un giga si 3 giga de rami, asta te ajunge undeva la peste 30 de mil mai bine iti iei un desktop