| anonim_4396 a întrebat:

Hey! happy Vreau sa imi iau un aparat semiprofesional care sa coste pana in 10 milioane. Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| albertosso a răspuns:

Ca marca : Cannon, Nikkon sau Samsung. Sunt cele mai bune.happy EU am un Cannon PowerShot S5 din 2008 si merge exceptional. Face niste poze cum nuiti imaginezi chiar daca are doar 8 megapixeli. Lenilele conteaza cel mai mult, apoi zoomul optic, rezolutia, functiile Manual/ Prioritate timp expunere/ Prioritate diafragma. Succes si pozare placuta.winking... Any questions?! Anytime!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce fel de aparat? Si "10 milioane" - in ce bani / valuta?
Acum calculam in USD, Euro sau RON. Un aparat de barbierit, chiar si unul profesional, costa 10 milioane in aceste monede DOAR daca este facut din aur si ornamentat cu diamant. tongue

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Ma scuzi, Bula. Intr-adevar, vroiam sa imi cumpar un aparat de 10 milioane de dolari/euro. Ma gandeam sa fac si eu rost de un Hubble No. 2, dar m-am gandit ca devin gelosi aia de la NASA si mai bine renunt. Chiar imi pare rau ca ti-am irosit timpul cu intrebarile mele stupide. E evident ca esti destept, username-ul tau si raspunsul dovedesc asta. Si simtul tau al umorului ma da pe spate. Iubitule, daca tot te stii incapabil, spune ceva interesant sau taci. :*

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e, sunt cam incapabil sa raspund la o intrebare multipla, cu multe necunoscute, printre care chiar obiectul intrebarii este necunoscut big grin
Ca sa inteleg, trebuie sa ma inscriu la un curs de... ghicitorie!
"Aparate" pot fi foarte multe, cu miile, astfel fiecare se poate gandi la care vrea din ele.

| DiaElla24 a răspuns:

Ia unul de la Sony!winkingfunda?