| anonim_4396 a întrebat:

Sall! Ce sa uploadez pe youtube ca sa faca multe vizualizari?! Am si gameplay, si funny etc, si tutoriale, dar vrea si ceva mai diferit care sa aduca multe vizualizari!

10 răspunsuri:
| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Sa faci un vlog cu viata ta de zi cu zi sau ceva de genul, iti recomand numai daca consideri ca ai o viata mai palpitanta ca daca mananci, te imbraci, mergi la scoala, mananci si te culci(ca mine) nu o sa faci mai multe vizualizari. Daca nu merge cu asa ceva poate incerci vloguri saptamanale, poate sa prezinti stirile intr-o maniera proprie etc.

| introduaicinumele a răspuns (pentru NutellaIsMyDrug):

Poooi am si blog, postam acolo ce mai faceam interesant si nimeni nu citea, asa ca, virgula, cred ca nici un clip despre ce fac nu e cine stie ce sad am facut si un tutorial video&audio pentru un joc, asta ieri si are doar 11 vizualizari sad

si sa fac ceva cu stiri asa cum zici tu, asta face intr-un fel si Doza De Has (daca ii urmaresti) si au mii de subsriberi, dar pentru asta imi trebuie cineva care sa filmeze, cineva care sa ma ajute la editarile video&audio (ma pricep, dar stau uneori si vreo 2 ore la un clip de 4-5 minute).

Oricum, mersi de sugestii big grin

| NutellaIsMyDrug a răspuns (pentru introduaicinumele):

Da! ma uit la dozadehas si imi place, ar fi super tare sa faci ca ei!
Si poti sa vorbesti cu ceilalti vlogeri:aldu, skivomady, daniel(thelifeinro), tequila, immaplane etc. sa-ti faca publicitate daca muncesti cu adevarat sigur iti vor aplecia munca doar ei stiu cel mai bine prin ce treci!winking

| introduaicinumele a răspuns (pentru NutellaIsMyDrug):

Da, dar am scoala, sh apoi daca ma apuc si eu de acest "hobby" nu voi mai avea timp sa invat si voi lua note mici, momentan m-ma gandit sa fac niste tutoriale video si audio cu la diverse chestii din windows happy in 2 ore fac un clip (inclusiv cu procesare, editari video, convertire etc), dar un vlog ar dura vreo 9 ore (asa zic cei de la doza de has intr-un interviu).

| schmoll a răspuns:

Eu zic sa dansezi pe muzica lu fernando de la caransebes, o sa faci milionu:d, daca canti rap, sau faci ceva calumea sau util nu vei face o mie, bafta!

| Girbiii a răspuns:

Poti sa faci lyric-uri la anumite melodii sau chiar karaoke astea aduc ff multe vizualizari!big grin

| introduaicinumele a răspuns (pentru Girbiii):

Ar fi o idee buna, dar mi-e frica sad imi va zice ca n-am drepturile de autor pentru melodii si apoi. poate ma suspenda sau mai rau imi da amenda sad

| PCA a răspuns:

Posteaza ce-ti place si completeaza cat mai multe tag-uri pentru ca asa vei fi gasit mai usor la un search. Da-le naibii de vizualizari!

| introduaicinumele a răspuns (pentru PCA):

Asa ziceam si eu, dar cand stau vreo 45-60 minute sa filmez, apoi vreo 15 minute sa caut melodii si inca vreo 1-1:30 ore sa editez, si incarc pe youtube si nimeni nu vede, parca iti vine sa-ti bagi piciorele :(

clipul asta in total vreo 3 ore mi-a luat sa-l fac (inclusiv randare/procesare ): http://youtu.be/bE8PsqPs9PA