| Raducanu1996 a întrebat:

Sall m-i s-a stricat windows-ul aveam xp si acum vreau sa imi bag windows 7 dar este de 64 de biti oare il pot seta pe 32 va merge? Am 1 GB RAM si nu stiu daca va merge sa il bag pe 32.

9 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

1 gb ram?-windows 7?-Mai bine nu
Trebuie sa ai 2 gb ram pe 32 biti ca sa mearga bine, sau 4 gb ram sau mai multi pentru versiunea cu 64 bit

| Synapse a răspuns:

Windows 7 ruleaza si pe 32 si pe 64. Daca ai 1GB RAM, iti merge pe 32, dar nu iti pot garanta ca se va misca repede.Eu te sfatuiesc sa folosesti tot XP, daca ai un pc mai slab.

| zaooo a răspuns:

Mai bine instaleaza-ti windows wista ca eu de ala am si nu am avut nici o problema cu el pana acumsad^_^)

| Durol a răspuns:

Nu iti merge si daca tiar merge sa zicem tiai strica pc tiar merge in reluare urat happy deci nu incerca! funda?

| Raducanu1996 explică (pentru Durol):

Pai am 2 preiteni care au au windows 7 pe 1 gb ram si le merge fara pic de lag vreau sa stiu decat daca merge sa il dau dupa 64 la 32

| Durol a răspuns (pentru Raducanu1996):

Eu nu cred ca merge daca ai un pc mai performant da s-ar putea sa-ti mearga dar mai bine foloseste tot xpwinking nu te lau dupa alti ca aia au alt pc si daca ti se strica pe urma dai alti bani alta distractie

| Raducanu1996 explică:

Atunci dati-mi si mie un link cu windows xp dar sa fie bun intelegeti?

| Raducanu1996 explică:

Asa si am procesor de 2.6 ghz si un gb ram daca ajuta cu ceva

| puscasdan a răspuns:

Daca ai un dual core de macar 2.3 ghz se poate sa mearga. Dar nu te astepta sa joci nu stiu ce jocuri pentru ca nu o sa poti. A. si alta chestie. Nu ai cum sa faci din x64 x86 adica din Windows pe 64 de biti din cate stiu eu nu il poti face pe 32. Numai daca nu iei unu de 32. Si ti-am zis daca ai un procesor cat de cat bun... un dual core merge. Pe 32 biti nu 64