| Dany3 a întrebat:

Sall,vreau sa refromantez pc am un sistem de operare pe 32 biti si un windows 7 cu 64 biti iar intrebare este merge sa instalez windowsu? am nevoie de un raspuns rapid va rog eu

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Merge de instalat Windowsul garantat numai ca la biti acolo este problema si nu o sa mearga frecventele bine.
Si nu o sa tine niciodata pasul cu 64biti are o performanta mult mai mare si mai rapida.
La windows 7 sunt multe benefici la 64bit are o viteza foarte buna performanta lui este ridicata fata de 32bit.
32 VS 64.Iti dau un link ca sa faci tu diferenta si la ce zic eu acum sa ei o decizie inteleapta.
http://windowspc.ro/windows-7-pe-32-biti-x86-sau-pe-64-biti-x64/
Ca sa iti zic sincer merge numai cu anumite riscuri.