| UseR4EveR a întrebat:

M-am interesat de curand de o placa video...as cumpara dar...nu stiu n-ar fi o problema dar as vrea sa stiu daca e foarte greu de montat adica ma pricep sa fac diferite chestii pe comp (sa instalez windowsul, drivere alea alealaughing )dar.n-am facut niciodata o operatie pe corzi deschiserolling on the floor)) n-am facut ceva tehnic doar in comp asta vreau sa stiu e greu sa o instalez acolo ca o montez ca pe urma driverul e floare la ureche mersi:X

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Am mpresia ca primul raspuns nu s-a transmis, asa ca:
1. Asigura-te ce fel de placa video suporta placa ta de baza. Daca nu stii, descarca AIDA32 si afli.
2. Desfaci carcasa, introduci cu grija placa video in slotul AGP sau PCI-e, depinde ce fel ai, prinzi cu surubul si cam asta-i toata miscarea!
3. Instalezi drivere si... enjoy!

1 răspuns:
| Trinitygen a răspuns:

Cumpar-o frate! dupa ce ai achizitionat-o, cand o montezi, scoate un fir de la placa video veche si conecteaza-l la placa noua. Scoti 1, bagi 1. Adica le iei pe toate la rand, ca nu cumva sa uiti unde vine un fir.