| Coss777 a întrebat:

Sall mi-am cumparat un laptop Acer aspire e5-572g procesor i5-4210m 2,6 ghz turbo boost pana la 3, 2 ghz placa video gt 840, i-am instalat whindows 7 asa si nu stiu pe ce placa merge acum ep cea integrata (Intel hd ) sau gt 840 2 gb ddr3, eu cum vad pe care merge laptopul? Si am download dota 2 si cand vreau sa intru in joc se restarteaza laptopul nu stiu ce trebuie sa-i fac dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Restarteaza pentru ca jocul nu se incadreaza in cerintele leptopului. Eventual mai scade din grafica si reduci la minim ce se poate, in dxdiag la search vei vedea toate detaliile despre componentele leptopului.

| Ristariu_George_1999 a răspuns (pentru mgtow):

Nu stiu dar din ce a scris tipu' despre laptopul lui pot spune ca este foarte bun

| Coss777 explică (pentru mgtow):

Laptopul nu ar trebuie sa aiba probleme cu dota 2 poate sa ruleze la high, si nici nu imi intra in joc

| mgtow a răspuns (pentru Coss777):

Atunci jocul e defect, trebuie schimbat.

| Coss777 explică (pentru mgtow):

Pai l-am descarcat dupa steam si nu ar trebui sa faca asa ma gandeam ca e de la directx

| mgtow a răspuns (pentru Coss777):

Ai instalat tot ce venea cu jocul? daca ai sarit vreun pas de exemplu C++ retribuitable eu nu il instalasem la un joc si nu mergea apoi l-am reinstalat cu prostiile alea in afara de modul online si mergea.

| Coss777 explică (pentru mgtow):

Pai cand lalm instalat am acceptat tot dar. cand intru in joc im iapre ceva albastru si zice ca e o problema dispare si restart al laptop

| mgtow a răspuns (pentru Ristariu_George_1999):

I-am zis ca jocul e defect din cate info mi-a dat.

13 răspunsuri:
| Coss777 explică:

Am descoperit problema este de la whindows ( il am piratat ) o sa cumpar un whindows 8

| LastyDJ a răspuns:

Daca ai instalat driverele corect ar trebui sa mearga pe cea dedicata, iar in legatura cu dota...nu stiu, dar totusi, de unde ai luat windowsul? Esti sigur ca l-ai instalat corect?

| Coss777 explică (pentru LastyDJ):

Dap ca de exsemplu minecraft imi merge ma pot juca dar dota 2 nu laughing

| kappa123456789 a răspuns:

Descarca driverele pentru placa ta video de pe site-ul lor oficial nvidia.com si incearca din nou

| Coss777 explică (pentru kappa123456789):

Pai nu imi da sa downlaodez driverele

| kappa123456789 a răspuns:

Instaleaza driverele de pe site-ul oficial de la nvidia.com