| ReVeRs a întrebat:

Sall mi s-a rupt gaura aceea (nu stiu cum se numeste) unde bag jack-ul de la casti.pot configura laptopul sa se auda prin gaura de la microfon?

5 răspunsuri:
| fresHZoNe a răspuns:

Nu se poate asa ceva. mergi intr-un service si iti inlocuieste jack-ul. daca nu se mai poate inlocui, va trebui sa schimbi toata placa de baza. succes

| ReVeRs explică (pentru fresHZoNe):

Si cam cat m-ar costa sa il inlocuiesc?

| fresHZoNe a răspuns (pentru ReVeRs):

Nu stiu sa iti spun asta, doar cei de la un service autorizat iti pot comunica. in schimb, poti cumpara o placa de sunet pe USB si ai scapat de problema (de exemplu, o placa de sunet buna: http://www.mediadot.ro/placi-de-sunet/placa-de-sunet-asus-xonar-u3-usb)

| suffarstar a răspuns:

Nu ai cum.Parca exista un fel de adaptor usb sau placa sunet externa usb.
...e.jpg.Asta e singura solutie.Cauta in service-uri asa ceva sau magazinele de componente. Daca nu gasesti poti cumpara de aici, e cea mai ieftina pe care am gasit-o, asta e sunt cam scumpe cele usb.http://www.pcgarage.ro/placi-de-sunet/hama/71-surround/

Răspuns utilizator avertizat