| Andreeadeea1989 a întrebat:

Sall poate sa ma ajute cineva. am o problema cu pc-ul se porneste normal ...nu are nici o problema si dupa un timp imi apare un ecran albastru cu urmatorul mesaj: A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer
A proces or thread crucial to sistem operation has unexpectedly exited or terminated
If this is the first time you ve seenthis stop errorscreen, restart your computer. If thisscreed appears again, follow these steps:
check to make sure any new hardware or software is properely instaled. If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer for any windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use Safe mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select advanced startup options, and then select Safe Mode.

Technical information:

*** Stop: 0x000000F4 (0x00000003, 0x89C61DAO, 0x89C61F14, 0x805C8C7)

Beginning dump of physical memory

Daca stiti cum sa rezolv aceasta problema va rog sa imi dati si mie niste sfaturii... mersi mt

9 răspunsuri:
| .::CyBeR::. a răspuns:

Sincer e mai bun Norton Internet Security 2011, elimina aproape orice de la cookie pana la cei mai puternici virusi.
Spun din propria experienta.

| laurentiu a răspuns:

Da stiu cauza, din sistemul tau sunt sterse niste date importate si de aceea iti apare chestia asta fiindca si mie mi-a aparut intr-un final dupa ce am sters ceva.
nu ramane de facut decat sa reinstalezi windowsul, si data viitoare ai grija!

| clau44 a răspuns:

De nu mă înşel, trebuie să reinstalezi Windowsul şi să alegi un antivirus care să blocheze absolut tot ce găseşte suspicios, chiar şi home edition, îţi recomand avast antivirus şi gratuit. Eu de când îl folosesc şi siteurile periculoase le blochează.

| MrCernea a răspuns:

Trebuie formatat;\ nu cred ca exista solutii cel putin eu unu asa am facut mi s-a intamplat si mie asta! bafta

| Andreeadeea1989 explică:

I-am dat format de cateva ori si tot apare... iar antivirus am eset nod 32 dar nu gaseste nici o eroare

| Andreeadeea1989 explică:

Stai lin... ca am apasat si eu pe toate butoanele... da in primul rand nu imi apare mesajul: press a button

| Andreeadeea1989 explică:

Raspunsul cel mai bun este : Daca reinstalezi windowsul si apare acel blue screen in continuare... atunci problema este la hdd... care trebuie reparat sau inlocuit big grin

| pryntesa a răspuns:

Trebui sa formatezi calculatorul sai ii bagi alt windows si antivirs mai bun. Sfat nu baga bidifledarul ca nu e bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma si mie mi-a aparut mare branza cand iti apare ceva cu press a button apesi orice buton space e t toate literele