| introduaicinumele a întrebat:

Sall! S-a orpit curentul si mi s-a ars un hdd extern pe care aveam vreo 300 gb de poze, filme si documente imporante. Am schimbat fiecare parte din hard disk si tot nu merge. Cred ca s-a ars motorul din nountru ca nu se mai invarte. HEEEEEEEL CUM IL REPAR!

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Interesează-te dar cred că nu merită reparat, că reparația ar fi cam cât un hard nou, verifică dacă nu este cumva în garanție.

| Ionait a răspuns:

Ai desfacut carcasa interna a HDD-ului si ai ajuns la platane? Daca ai atins platanele nu mai poti recupera prea multe.