| Dor1n4Killer a întrebat:

Sall Scz de categorie.Am O problema nu-mi mai merge sonorul la pc si am intrat in realtek mnager si nu stiu ce sa fac acololaughing dati-mi si mie un tutorial cu ce trebuie sa fac sau spuneti-mi plz

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Daca din diverse motive nu se selecteaza sursa de playback care trebuie, poti face treaba asta manual, adica din Control Panel => Sound (nu stiu exact cum apare in functie de sistemul de operare) => o sa gasesti ca in schema de aici:
https://netfiles.uiuc.edu/l-arvan/Video_Upload/SoundsControlPanel.jpg
Iar la sound playback selectezi placa pe care o ai tu. tongue

| Gas a răspuns:

Intra in realtek manager (daca ai HD audio realtek) si da un click pe folderul galben din partea dreapta sus, sub Device advanced settings si bifeaza ambele optiuni dupa care da ok.

| MrOvidiu a răspuns:

Realtek e cel mai prost driver trebuie reinstalt mi s-a intamplat de o gramada de ori sa nu imi mai mearga sonorul. Daca ai windows xp descarca-l de aici http://www.hit.ro/......1.71-WinXP

| Eugen070600 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie si era stricat ceva un microcircuit dinauntru. poate fi schimbat la cineva priceput ori a doua varianta ti s-au stricat boxele. funda?