| anonim_4396 a întrebat:

Am instalat Counter Strike si am setat din greseala prea mare rezolutia si acuma nu imi mai intra in joc.Cand ii dau sa intre mi se stinge monitorul si trebuie sa dau CTRL+ALT+DELETE si sa-l inchid ca altfel nu merge.Am incercat sa il reinstalez si tot asa face.Pls help me!

1 răspuns:
| IoNuTz96 a răspuns:

Sal.Deci si umblat cumva si la chiestea aceea cu OpenGL sau Software? Fii atent: Sterge jocul si reinstaleaza-l iar ( ai grija sa il stergi si din control panel nu doar folderul cu el ). Dupa ce faci asta da restart la PC si reinstaleaza jocul, intra in joc si seteaza modul Software, apoi iesi din joc si intra iar iar acum dai rezolutia la maxim. Daca nici asa nu merge inseamna ca nu ai driverul de la palca video instalat sau setarile de la placa video facute cum trebuie. Daca joci cu coduri atunci trebuie sa il setezi pe OpenGL ceea ce iti cam strica din grafica si nu o sa iti mearga codurile fara OpenGL, dar la fel si mai ales la OpenGL iti trebuie neaparat driverul de la palca video instalat. Daca ai driverul instalat inseamna ca il ai instalat gresit sau ai alt driver pentru alta placa video. Sper ca te-am ajutat bafta.