| Gangsta92 a întrebat:

am o intrebare : ce recomandati intr'un pc gaming? intel i7 2600k quad core 3.4ghz sau un amd fx 8150 3.6ghz?

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Toate sunt bune. tot ce e de la 4 nuclee in sus merg perfect in gaming. ia mi bine un x4 960 T, TDP este mic, posibilitate mare de overclock, cu ceva noroc il deblochezi in x5 sau x 6 chiar, eu am asa ceva si sunt foarte multumit. costa doar 500 RON, iar cu surplusul de bani ramasi(i7 si fx fiind cam duble la pret) iti poti lua o placa video beton, gen radeon hd 6950 sau gtx ti 560. depinde ce componente mai ai, sau daca esti de la zero, te ajut eu cu o configuratie buna!

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Eu as merge pe amd fx...totusi eu zic sa mergi pe un i5/phenom II x4 si sa iti iei o placa video foarte buna

| aLiaLi a răspuns:

Vrei ultimate gaming? Mergi pe Intel. Dar tin sa iti mentionez ca un i7 este cam degeaba la gaming, mai bine mergi pe un i5 2500k.

| aLiaLi a răspuns:

Restul componentelor le ai?

| AnonymousSs a răspuns:

Depinde si ce placa video si cati gb ram are...