| Apocalipsa22 a întrebat:

Am o placa video nVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 si scrie ca am 831 MB (Total available grapichs) dar dedicata este numai 128 MB DDR1 de ce pot sa dedic toata memoria. Poza(http://www.photobox.co.uk/......?/my/photo

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

This album is no longer shared with you.
Sign in or Register to discover Photobox

Cu alte cuvinte link-ul e bun numai pentru cei care au cont pe photobox happy

Oricum iti spun cam ce se intampla la tine :
-ai 2 placi video =1 integrata si 1 dedicata = grafica totala, adica de la cele 2 placi este : 831. Acum cea didicata e nVIDIA care are numai 128 mb - asta inseamna dedicata = tu nu poti sa dedici laughing)) asta ar insemna sa transformi placa integrata in dedicata = asa ceva NU se poate, NU exista...
Nu stiu daca m-am facut inteles dar altfel nu-ti pot explica! Bafta!

5 răspunsuri:
| Apocalipsa22 explică (pentru lpavel):

Nu pot sa aleg una dintre ele as vrea so folosesc pe cea integrata

| lpavel a răspuns (pentru Apocalipsa22):

Merg amandoua odata si e bine asa tu ai optiunea sa dezactivezi una din ele ce ar fi foarte DAR foarte rau! Bafta!

| Apocalipsa22 explică (pentru lpavel):

Nu prea cred ca merg amandoua odata fiindca mi-am instalat GTA4 si merge foarte greu si la grafica scrie ca am disponibil 128 MB nu ar fi trebuit sa fie 831 daca merg amandoua.In plus pe a doua nu o gasesc nu stiu ce marca are, ce specificati are am cautat-o in tot PC-ul si n-am gasit-o numa asta nVIDIA am gasit-o.

| lpavel a răspuns (pentru Apocalipsa22):

Tu chiar crezi ca-mi creez un cont numai sa-ti vad poza care ai postat-o acolo? laughing)))
Acum sa revenim... a 2-a placa NU ai cum s-o gesesti ca e INTEGRATA in procesor de aceia nu-l gasesti DAR daca iti scria acolo total 831 atunci stai linistit ca atat ai iar daca jocul nu iti merge inseamna ca cerintele sunt mai mari decat componentele pc-ului tau!
Totusi daca vrei sa gasesti toate ce are pc-ul tau foloseste : Speccy! Bafta!