| Hewkii a întrebat:

am o problema, am un samsung galaxy mini s5570 cu 110 MB liberi pe telefon si un card cu 2GB liberi, vreau sa-mi descarc jocul Third Blade(50MB) de pe google play(am aplicatie pe tel) si in dreptul la install(aplicatia este gratuita) scrie Wi-Fi, am telefonul conectat la Wi-Fi cu viteza mare si semnal foarte bun acasa. Dar imi spune ca nu am suficient spatiu. Pllllsss spuneti-mi cum sa fac las descarc, sau dati-mi prin PM un mesaj cu site de descarcare plllllsss help... Dau funda big grin

2 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Salut! trebuie sa intri la: meniu>setari>Aplicatii>Gestonare aplicatii>Toate (ai 4 tab-uri)>selectezi o aplicatie care e deja instalata in telefon>mutare pe cartela SD astepti si cand vezi ca s-a facut acel "buton" alb si scrie mutare pe telefon dai inapoi si alegi alte aplicati iar apoi ai spatiu sa pui acel joc, sa faci la fel cu fiecare aplicatie care o instalezi sa ai spatiu pentru altele.Bafta!

| Hewkii explică:

Am 110MB liberi si jocu ii de 50MB