| Blayan18 a întrebat:

Sall,TPU am o problema cu roterul,nu mergea deloc adica nu dadea deloc internet acum da doar la calculator, daca deschid wi-fi de pe telefon nu imi apare nici macar numele routerului meu...
Mentiuni:Am un router ZTE fara antene, iar unde scrie,, phone" nu se aprinde nimic! Help pls, funda!

3 răspunsuri:
| KanameKuran a răspuns:

Daca stii sigur ca ruterul tau poate sa dea access wi-fi, atunci incearca asta:
1) De pe pc, deschide un browser (ex: chrome, firefox, internet explorer)
2) In bara unde scrie adresa (ex: google.com), scrie: "192.168.1.1" apoi apasa "enter"(pe tastatura).
3) Introdu datele de logare (ar trebui sa scrie in manualul de utilizare al ruterului care sunt datele de logare; daca iti este lene sa cauti, incearca sa introduci, pentru user "admin" si pentru parola "admin"
4) Mergi la "Wlan" si porneste-l

| Blayan18 explică (pentru KanameKuran):

Cum pornesc Wlan-ul?

| Blayan18 explică (pentru KanameKuran):

Imi apare doar Wan nu si Wlan!