| wizzkidon a întrebat:

Mi-am cumparat acum o luna un router Tp Link cu 2 antene, dar vreau sa schimb parola.
Am cautat pe internet diverse chestii, si am gasit ca scrie pe spatele routerului un "cod" ( un fel de IP ) si sa il accesez pe internet. Am incercat aceasta chestie, dar degeaba, nici macar nu exista acel "link"
Aveti idee cum schimb parola!?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Essentialroit.blogspot.ro/2014/04/configurare-router-wireless-pppoerds.html
Daca nu merge adresa aia, incearca sa scoti si sa bagi router-ul in priza(pe unele modele tplink adresa de configurare se dezactiveaza automat dupa ceva timp).

| DeyCj a răspuns:

Dacă știi adresa IP a router-ului, adresă ce are forma http://198.206.100.10000(de exemplu), atunci asta trebuie introdusă în browserul de internet.Această adresă se gasește în user guide-ul acestuia. Dacă nu îl mai ai îl găsești pe google.
în câmpurile ce apar introduci userul și parola de logare în router(dacă nu le-ai schimbat sunt cele implicite, daca da și le-ai uitat reset la router)
Navighezi la secțiunea de wireless și de acolo poți face asta
Succes