| LoveDoctor a întrebat:

Am o problema cu rotita de la mouse. de la un timp cand dau de ea nu conteaza in sus si in jos nu imi merge cum trebuie.de exemplu daca sunt pe o pagina de internet si dau de rotita in sus(pagina fiind la maxim in sus) se misca ca si cum ar vibra asa.sau daca misc de rotita de ex in jos se duce si in sus si in jos repede. E ceva soft sau trebuie sa bag surubelnita in mouse?

2 răspunsuri:
| MajorAsshole a răspuns:

Stiu problema, am avut-o si iti spun ca se poate curata mouse-ul destul de simplu daca il desfaci. Curata totul in jurul rotitei (in interior, evident) si o sa-ti mearga. Spor la treaba!

| Sss_1213 a răspuns:

Ori surubelnita ori cumparat alt mouse. Cel mai bine ar fi unul nou.