| megasmecher a întrebat:

Sall TPU, am o problema : eu am W 8 si am antivirusul Windows Defender, azi a inceput sa imi apara in continu ca am virusi si imi zice sa deschid antivirusu sa ii sterg, dar cand deschid antivirusu imi arata ca nu am nici un virus, ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Descarca malwarebytes si il rulezi. apoi descarca adwcleaner si il rulezi. in final fa o scanare online cu bitdefender sau eset nod sau kaspersky. cand rulezi malwarebytes da pe scanare profunda. toate acestea sunt programe free. au si versiuni de plata dar cu cele free e de ajuns. noroc. nu conteaza cui dai funda. sa iti repari windosul. aaaa... daca ai programe cu crack e posibil sa ti le recunoasca, ca si virus. daca te-am ajutat raspunde-mi.

| stlucian a răspuns:

Lasa-l,stergel! Ia-ti Avast.E free si e valabil un an.Scaneaza in time online si poti face si scanari separate a unor fisiere pe care le banuiesti infestate sau a intregului PC.Trebuie doar se te inregistrezi.In functie de setari poti face din el un antivirus foarte bun dar o sa pape ceva resurse ca de altfel ca orice antivirus.

Personal il folosesc de aproape 2 ani si sunt foarte multimit asa cum vine setat.Doar la scanari individuale am umblat purtin.

Vezi aici:

http://www.techradar.com/......ed-1057786
:-bd

| Boblobobonti a răspuns:

In primul rand: acolo iti arata ca ai fisiere infestate, de aceea nu poti stergi. pentru a avea o eficienta mai buna asupra virusilor iti recomand bitdefenter 2013. au o versiune de testare in caz in care nu vrei sa cumperi o licenta. Funda? big grin