| phantom2k a întrebat:

am o problema nu prea stiu cum sa explic dar am sa incerc este vorba despre pc-ul meu sau mai bine zis despre programele.....acum 15 min am incercat sa sterg un program care il am de mult din in pc si nu merge sters pentru ca zice ca e deschis pe undeva dar nu se vede unde oricum incercam eu sa gasesc o rezolvare acolo si am dat click dreapta si acolo apare casuta aia alba cu mai multe si am dat OPEN WITH si am dat pe internet explorer ca nu stiam ce face si de atunci mi sau modificat imaginile la programe si apare pe toate icona de la internet explorer si de ex cand incerc s-a deschis messul nu se deshide el cum sa spun se deschide o pagina de internet cum sa fac sa revina totul la normal sa am imaginile la programe si sa se deschida normal dau funda plss

3 răspunsuri:
| zuzualina a răspuns:

Deschizi un fisier oarecare, dai open with si il deschizi cu ce se deschide (ex o imagine) si jos ai o casuta cu aplica pentru toate fisierele, o deselectezi si isi revine la normal

| KingCobra a răspuns:

La programele care iti trebuie dai Open With si de ex: daca e messu cauta in casuta aia alba de ti-a aparut messu, daca nu e in lista da browse.Fa asta la programele in care intri mai des.

| phantom2k explică (pentru KingCobra):

Pai eu daca dau de exemplu la mozila firefox dau open with si dau la browse mozila dau pe ea si dupa aceea nu imi apare imaginea dor la pe ce am dat imi apare aceeasi imagine cu mozila pe toate programele imi apare o foaie alba si sus imaginea la toate am incercat sa le schimb cate una dar nu pot se schimb toate