| gAbY4Fun1 a întrebat:

Am o uriasa problema.Pe un calculator cu 3, 5 GB ram procesor dual core core 2 duo 3. 0ghz Intel si placa video Intel 1500 mb integrata imi merge Assassins creed 3 BLOCAT.Ciudat ca pe un laptop de 3 GB ram procesor dual core 2.2 ghz Intel 1500 mb video tot Intel jocul merge mai b ine? Care e problema? Am optimizat calculatorul cu tot felul de programe si tot merge mai blocat.Pe calculator am windows 7 ultimate si producatorul e LEVEVO iar pe laptop e windows 7 professional si producator ACER.Funda..PLZ helpe me.

4 răspunsuri:
| Wolfenstein a răspuns:

Mai bine nu-l mai optimizezi cu programe. Explicatia:Tu poti lua o bobita de nisip dintr-un pumn? Nu.Asa fac si programele.Reinstaleaza windowsul.

| gAbY4Fun1 explică:

Deci lamuriti-ma.Care e mai bine? Reinstalez windowsul? Sau bag windows 7 preofesional.Mentionez ca windows 7 ultimate era deja instalat pe PC cu cod activat cu tot etc...

| gAbY4Fun1 explică (pentru gAbY4Fun1):

Imi preinstalez WINDOWSU...Dar imi bag professional.Deci nu stiu cui sa ii dau funda?:Cine crede ca o merita?

| Iasmin_Spanache_1997 a răspuns:

Pai laptoopul are alt windows mai performant decat cel al calculatorului si poate de aceea merge mai bine.Dar lasa joaca-te pe laptop