| Mihai_7203 a întrebat:

Sall TPU
am si eu o intrebare
mi-am schimbat procesorul si cand dau la proprietati la my computer imi arata procesorul vechi! PROCESORUL VECHI (INTEL CELERON)CEL NOU (INTEL PENTIUM) dar nu stiu ce model si de cat
cum aflu modelul procesorului nou?
cum fac sa arata la proprietati procesorul nou
Dau FUNDA CALIFICATIVE big grin numai sa imi spuneti ce sa fac si cum sa facwinking
ps : am schimbat si windowsul si tot viteza si procesorul vechi imi arata sad

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Fa-i un update la bios, e posibil ca biosul sa fie prea vechi si sa nu recunoasca generatia mai noua de procesoare. Gasesti updateul la producatorul placii de baza pe site. happy

5 răspunsuri:
| m5789932 a răspuns:

KGS nu stii ce vorbesti! Placile Asrock G31 recunosc procesoarele Celereon si Pentium ducal-core, mergand pana la quad-core.

| 288474 a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi windowsul.
se face un fresh install de windows de fiecare data dupa ce schimbi o piesa.

| GogosikaInfuriata a răspuns:

Pai nu avea cd de instalare? l-ai instalat? daca n-ai instalat nimic nu are ce sa-ti apara big grin Nu am vaste cunostinte in ale calculatoarelor, dar cred ca fiecare piesa in parte trebuia sa aiba si cd de instalare happy

I hope helped you with something happy

| Mihai_7203 explică:

Am schimbat si windowsul si tot asa imi arata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu acest program micut nonistal http://www.panalu.net/2010/12/vizualizare-caracteristicile.html afli toate componentele computerului tau, vezi procesor, placă grafică, (RAM), hard disk, unitate optică, audio, temperatura, etc