| SebyCool a întrebat:

Am si eu o problema subiectul principal ar fi PC da restart singur. dar sa va explic.Cand intru in metin 2 ro si ma deplasez un pic ma scoate si isi da restart.Cand intru pe youtube sau anumite site-uri tot la fel face isi da restart.Dc da restart singur? o fi de la windows? o fi de la procesor VA ROG ajutati-ma...

Răspuns Câştigător
| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Instaleaza un program de monitorizare a temperaturii de pe www.speedfan.com si uita-te bine la temperatura procesorului. Cauza restarturilor poate sa fie una dintre aceste cauze: Sursa defecta, placa de baza cu condensatori umflati, placa de baza defecta (supraincalzire), procesor defect, supraincalzire procesor din cauza racirii necorespunzatoare (are praf pe cooler, nu e prins bine, nu are pasta termoconductoare), probleme la Hard Disk (are bad sector, scurt la electronica), placa video. Acestea ar fi motivele Hardware. Motivele software: Probleme in registrii, probleme de windows (drivere), probleme de software (Microsoft Redistributable C++ 2010, Java, etc.). E un proces indelungat sa iti dai seama exact care e problema. Iti recomand sa verifici temperatura, dupa care programele ce am zis sa le reinstalezi, dupa care driverele daca tot face, windowsul, daca tot face e problema de hardware si atunci verifici pe rand cum am enumerat mai sus, Sursa, Placa de baza, Procesor, etc.

| SebyCool explică (pentru ExpertCompanyGroup):

Expert da-mi te rog ID tau

6 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Poate PC-ul nu mai suporta jocul acela, pentru ca e prea ugly.

| silvershark a răspuns:

In cele mai multe cazuri, este de la incalzirea procesorului.

| GmVenNo a răspuns:

Reinstaleaza metinul

| rarress a răspuns:

Http://www.mt2underworld.ro/ cel mai tare server de metin2 DIN LUME : STAFF MATUR, PLAYERI PRIETENOSI / RATE :Experienţă : 300%
Drop Yang : 300%
Drop Iteme : 200%
Fierar: Normala

| SebyCool explică:

Apropo sa stiti ca am STERS METINUL DIN PC SI LAM INSTALAT IARA IAM SCHIMBAT LOCATIA SI TOT LA FEL IAR IN LEGATURA cuinternetul am schimbat si la el cu mozila, googlechrome, opera tot asa.