| Arturo1 a întrebat:

Sall TPU
am si eu o problema
tocmai m-am cumparat un samsung galaxy fit
problema este cu WI-Fi-ul
am rutar pentru wirles
ma conectez cu telefonul la rutar
semnalul imi arata ca este foarte bun dar cand intru pe android market imi spune ca nu este nici o conexiune
ce pot face? cine ma ajuta ii

Răspuns Câştigător
| NeCunoscutul329 a răspuns:

Vezi ca este o setare in telefon pentru Android Market si pentru Samsung Apps ce conexiune sa gaseasca. Adica daca tu ai setarile din fabrica sa iti mearga doar cu Internet, nu o sa mearga pentru Wi-Fi. Gaseste aceasta setare in telefon si modific-o pentru Wi-Fi sau daca imi amintesc eu bine merge pentru amandoua. funda?

1 răspuns:
| alexalex002800 a răspuns:

Pai intra in Android Market si dai la setari si selecteaza conexiune de pe WiFi => ar trebui sa mearga(pentru ca depinde daca esti la Orange,Vodafone, cosmote, etc... Android marketul selecteaza sg Mbps din abonament sau credit! Funda plss!