| Gaby405 a întrebat:

Am un card SD de 2 GB cu o parola p care am uitat-o iar problema este ca laptopul nu mi-l vede. Am bagat cardul si intr-un noki dar tot imi cere parola sa-l formatez. Cum pot face sa imi vada laptopul cardul?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Trebuie formatat in laptop sau pc. daca nu il recunoaste inseamna ca nu ai driverul de la lectorul de card, sau cel mai probabil, adaptadorul pentru microsd e defect.

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca nu ai nimic ce te intereseaza pe card, formateaza.

| Gaby405 explică (pentru gelu1970):

straight face asta am incercat. Daca incerc sa-l formatez dupa n telefon imi cere codul, iar un laptop nu-l vede

| Gaby405 explică (pentru gelu1970):

Driver-ul il am, am incercat prima oara cu un cititor pentru carduri si nu l-a citit, i dupa am incercat cu un adaptor pentru laptop si acelasi raspuns.

| gelu1970 a răspuns (pentru Gaby405):

Daca spui ca driverul il ai, si e cel optim, atunci descarteaza cel putin ca lectorul de carduri nu e defect. incearca sa citesti un card, oricare, aparte de cel ce spui ca nu il citeste. daca iti merge, stim cel putin ca ai un lector bun.

| gelu1970 a răspuns (pentru Gaby405):

Trebuie formatat in laptop sau pc. daca nu il recunoaste inseamna ca nu ai driverul de la lectorul de card, sau cel mai probabil, adaptadorul pentru microsd e defect.