| Gaby405 a întrebat:

Am un laptop Toshiba si am o problema.Ieri mi-am instalat windows 7 ultimate (din nou), am instalat driver-ul video si nu mai am efecte aero si nici nu vreau sa-l dezinstalez ce pot face funda + vot

Răspuns Câştigător
| alexpoint a răspuns:

Din pacate nu stiu care ar putea fi problema, totusi daca nu ai incercat inca, dezinstaleaza driverul placii video si vezi pe site-ul producatorului placii video daca nu este unul mai nou. O zi buna!

6 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

Nu iti suporta placa video aero

| alexpoint a răspuns:

Salut, dai click dreapta pe desktop, mergi la Personalize si la Aero Themes trebuie sa alegi o tema aero. Sper sa se rezolve, poate nu ti-a schimbat tema in Aero automat.

| Gaby405 explică (pentru alexpoint):

Nu merge este setata pe o tema aero si tot basic e

| alexpoint a răspuns (pentru Gaby405):

In acest caz, s-ar putea sa ai dezactivat Windows desktop manager.
Pentru al activa, urmeaza pasii:
1. Click Start
2. In Start Search scrie Services.msc si dai Enter
3. In fereastra aparuta mergi la "Desktop Window Manager Session Manager".
4. Click dreapta pe "Desktop Window Manager Session Manager" si selectezi Start.
5. Clic dreapta inca o data pe "Desktop Window Manager Session Manager" si selectezi Properties.
6. Mergi pe "General Tab" si la "Startup type" alegi "Automatic. Click OK.

| Gaby405 explică (pentru alexpoint):

Exact cum ai scris tu era si acolo.adica era setat pe start si era si automatic

| Gaby405 explică (pentru alexpoint):

Si tot basic este

| alexpoint a răspuns (pentru Gaby405):

Din pacate nu stiu care ar putea fi problema, totusi daca nu ai incercat inca, dezinstaleaza driverul placii video si vezi pe site-ul producatorului placii video daca nu este unul mai nou. O zi buna!