| IronHere a întrebat:

Am un Notebook S30 Series si am o problema cu bateria.Cand este pus la incarcat, imi apare ca incarca dar apare 0% incontinuu si nu creste deloc.Scot mufa incarcatorului, notebook-ul se stinge si nu se mai aprinde. Daca il pun la incarcat se aprinde.Deci laptopul functioneaza doar daca este pus la incarcat.Problema asta o am de cateva zile. Multumesc Anticipat! funda

2 răspunsuri:
| yourcrys a răspuns:

Am patit si eu chestia asta, problema este ca este o legatura imperfecta desfa bateria laptopului apoi o sa vezi ca are niste bucatele de metal, cupru parca deci culoare spre galben....razuieste acele bucatele cu ceva sau da-le cu glasspapier de ala micut si iti va merge, cel putin asa am patit eubig grinSucces funda?

| Bratu_Mircea_1954 a răspuns:

Daca nu merge faza cu curatatul lamelelor bateriei, cel mai probabil ai bateria stricata. Daca vrei sa achizitionezi una noua sau ai nevoie de service intra aici www.voltamper.ro