| MikiMIHAI1324 a întrebat:

Sall TPU, am un telefon zte tania cu windows phone 7.8 si as dori sa il schimb in android orice fel de android

Pot sa schimb systemul de operare la un telefon si daca se poate dati-mi un link cu un tutorial sau ceva de genul

Credeti ca ar merge?

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu se poate.

| panther2007 a răspuns:

Ce doresti tu nu se poate din pacate pentru tine. Telefonul tau a fost conceput sa functioneze pe sistemul de operare windows nu Android.
Daca aveai un Iphone puteai pune android pe el, pentru ca atat Ios cat si Android se folosesc de schema logica Linux

| Radu284 a răspuns (pentru panther2007):

Schema logica Linux? O.O
In primul rand, Linux nu este o schema logica. In al doilea rand, IOS provine (cu multe modificari) din OSX, care are la baza FreeBSD, nu Linux. In al treilea rand, nu este necesar ca un telefon sa fie conceput pentru Android ca sa poti rula Android pe el. Teoretic, daca poti rula Windows Phone 7 poti rula si Android, dar practic este mult mai complicat, si nu merita efortul.

| panther2007 a răspuns (pentru Radu284):

Eu nu as baga mana in foc cand vine vorba de teoria ta
Cat despre Ios si Rom, dezarhiveaza complet structura o sa vezi ca au la baza linux atat una cat si alta happy
Aici nu vorbim de Mac deci e o diferenta

| Radu284 a răspuns (pentru panther2007):

Structura de directoare pe care o vezi nu este specifica Linuxului, ci Unixului.

| panther2007 a răspuns (pentru Radu284):

Nu ai treaba cu directoarele, cand spui sa dezarhivezi o platforma spuns sa o faci...o sa vezi multe scheme logice Linux implementate in ambele platforme