| sysop01 a întrebat:

are cineva idee de ce imi copiaza greu de pe o discketa si apoi imi da eroare stiu ca nu se mai foloseste dar calculatoarele vechi mai au asa ceva.
am un atestat pe disketa si trebuie sa il scot urgent la imprimanta!
Funda!

Răspuns Câştigător
| byralulife a răspuns:

Daca este destul de veche s-ar putea sa nu se deschida pentru ca este zgariata...sau poate calculatorul nu citeşte acea disketa.Te rog fundita...please

2 răspunsuri:
| ierdna a răspuns:

Sunt doua posibilitati. ori e stricata discheta ori nu s`au copiat cum trebuie fisierele pe ea. incearca sa o formatezi si sa copiezi din nou fisierele pe ea. daca nu merge nici atunci foloseste o alta discheta. vezi ca fisierele pe care le copiezi sa nu fie mai mari de 1.44 Mb. Succes!

| Mihaitza009 a răspuns:

Pai in primul rand nu cred ca vei reusi sa scoti acel atestat decat daca copiezi ce e pe disceta pe un cd sau un stick de preferat
1.cand copiezi in calculator de pe discheta iti da eroare de la placa de baza(ori e prea veche ori prea avansata)
2.incearca pe un calculator foarte vechi sau duo la cei de la un service de calculatoare si iti vor rezolva ei problema)
funda?