| asasinkrid a întrebat:

as vrea sa fac si eu un server de metin2 pentru distractie, dar cand deschid virtual Pc imi da urmatoarea eroare:The virtual machine could not be started because there was not enough memory available on the host.Practic imi zice ca nu am suficienta memorie dar eu am 1GB ram. Daca puteti sa-mi ziceti care e treaba va dau fundita :X!

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai e foarte simplu: daca tu ai 1GB de RAM in total si folosesti windows XP cu toate programele instalate si tu vrei sa faci un calculator virtual cu 512MB RAM si tu sa zicem ca mai ai liber 100MB logic ca iti da eroarea asta. programele de virtualizare au nevoie de mult RAM pentru ca e ca si cum ai avea mai multe calculatoare intr-unul singur si 1GB de RAM nu sunt destui.

| asasinkrid explică (pentru al3xander):

Am inteles iti multumesc.
Deci solutia ar fi sa cumpar mai multi rami?

| al3xander a răspuns (pentru asasinkrid):

Da, mai intai vezi detalii despre placa de baza: cate slot-uri are, cata memorie RAM/placuta suporta, cat suporta in total, ce model (DDR1 sau 2, nu cred ca 3) si vezi sa fie cat de cat la acceasi frecventa ca placuta de 1GB pe care o ai.

4 răspunsuri:
| neaVARCIU a răspuns:

Daca ai probleme te ajut eu adauga metin_nzfhappy FAC SERVERE METIN2 PE GRATIS

| neaVARCIU a răspuns:

Te ajut eu adauga metin_nzf