| codrutz0000 a întrebat:

As vrea sa-mi pun o placa video noua, numai ca nu stiu daca e compatibila si nu am carticica de Pc dar scrie ceva la placa de baza pe unitate ( carcasa) P4900 biostar :
Iar placa video pe care as vrea sa o iau Saphaire radeon 7750 1gb ddr5 128 bit. De pe http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
Si as vrea sa stiu daca e compatibila si daca imi merg jocuri gen : assasins creed 4 black flag ( Am 4 gb ram si procesoru bun )
- grid 2
-dirt 3
-nfs run
-- fifa 2013... - battlefield 3, 4 etc crysys 3, farcry 3

3 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Da placa video merge pe placa ta de baza fara probleme

| Deea_Andreea_1998_ILZr a răspuns:

Merge sigur!

| Alexandruseby12 a răspuns:

Merge,placa video e PCI-E, si supotrul placi de baza e tot PCI-E, deci se potrivesc.