| ViRuSs99 a întrebat:

As Vrea Sa Reinstalez Si Eu Un Windows Si Vreau Sa Salvez D, Adica Sa Sterg Doar C Unde Sunt Programele. Cum Fac? Dau Funda+Vot

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagi cd/discheta bootabil, orice cd/dicheta bootabila, cu xp, vista, linux, dos, nu conteaz acare, la un moment dat vei avea optiune de a sterge/crea/formata partitii, faci aia, dupa aia intrerupi procesul d einstalare (daca e vorba de instalare xp/vista) si gata

3 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Urmareste videotutorialul. http://www.videotutorial.ro/? p=425

| SCOOBftw a răspuns:

Bagi CD cu windows in CD-rom.
Dai RR la PC.
O sa iti apara ceva cu C si D.
Cand o chestie alba mai lunga e pe C, o sa-ti apara joc optiuni D = Delete Enter = Install si inca 1.

Tu dai pe D. Si o sa iti apara cateva chestii, nu mai stiu ce, alegi ceva de acolo si dai L, cand iti apare jos.

Ai sters-o. Dupa asta dai install, astepti, o sa se mai dea un rr, apoi se instaleaza windowsul,o sa mai alegi tu cate ceva, dar asta e.

Mai bine decat sa faci vreo prostie, sa-ti para rau, cheama un prieten.

| razvyi a răspuns:

Salut pai dupa ce intri in windows o sa iti apara niste instructiuni in josul ecranului pentru a instala windowsu iar la un moment dat o sa ajungi la partiti dai doar la c pe butonul d pentru a sterge iar apoi c pentru al crea si la partitia d nu umbli de loc. sper ca te-am ajutat cat de cat bafta!