| Dennis2222 a întrebat:

Calculatorul meu face zgomot foarte ciudat si foarte deranjant. Este de la placa video nVIDIA geforce 9400gt ventilatorul face asa. Iam intrebat pe parinti daca vor sami repare calculatorul dar ei au zis ca nu ca am note prea mici Ce as putea sa fac ei au spus ca il putem repara gratis adica numai noi 3 Ce ar trebui sa fac ca placa video sa nu mai faca zgomot? sunt disperat Si aropo dau FUNDITA

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Scoate placa video, vezi ce fel de ventilator are. Daca poti ar trebui sa te duci cu placa video in magazine de IT daca ai prin zona. Ventilatoarele sunt intre 10-20 lei. Il cumperi si-l inlocuiesti. Nu desfaci ventilatorul pana nu gasesti altul pentru ca nu se gasesc chiar toate modelele.

| SouLIce a răspuns:

Esti sigur ca ventilatorul de la placa video face zgomot?
Daca esti sigur scoate placa video si curata ventilatorul de praf

| Dennis2222 explică (pentru SouLIce):

DA e placa video pentru ca am auzit facand zgomot

| Dennis2222 explică (pentru SouLIce):

DA pentru ca l-am auzit facand zgomot