| Munteanu_Ciprian_1995 a întrebat:

cand vr sa ascult o muzica nu se aude am driveru realtek si boxele merg m-am uitat peste tot in pc si sunetu e dat la maxim nu e pe mult dau funda ajutor!

Răspuns Câştigător
| xgamerz a răspuns:

Buna.
Cel mai simplu si rapid ar fi daca ai CD-ul cu driverele de la PC, sa instalezi driver-ul audio.
Sau descarci de pe NET, driver-ul audio, doar k aici trebuie sa stii exact numele de la plac de baza/plac audio, apoi sa il descarci de pe google.

Deci, pentru.win.XP in lb.EN:
Dai pe START click pe RUN si scrie in casuta: dxdiag apoi faci click pe OK, iti apare o casuta dai click pe: yes Te uiti la System Manufacturer:System Model:, acolo ai numele placii de baza, dai pe google dupa acel nume si iti descarci driverele pentru. windows`ul pe care l`ai instalat. *Iti recomand sa T duci doar pe site`urile officiale si sa descarci driverele.*

Daca dxdiag NU iti afiseaza nimic acolo la System Manufacturer:System Model:, atunci descarca de pe google programul: aida32 (pentru. windows pe 32bit) sau aida64 (pentru. windows pe 64bit). Dupa ce ai descarcat aida, il pornesti.te duci la Computer-Summary si te uiti la numele placii de baza adica la: Motherboard Name, dupa care, dai iar search pe google pentru. drivere. *Iti recomand sa T duci doar pe site`urile officiale si sa descarci driverele.*
Baftawinking

| Munteanu_Ciprian_1995 explică (pentru xgamerz):

Mersi mult cred ca ti-a luat mult sa scrii atata

| xgamerz a răspuns (pentru Munteanu_Ciprian_1995):

Cu placerewinking