| OanaBlueEyes a întrebat:

Care este diferenta intre Notebook si Netbook? Dau fundita happy!

Răspuns Câştigător
| Karakter1 a răspuns:

Netbook este ca marime micut si nu are functia de a primi cd-uri, doar usb stick.Ce este bine la netbook ca poti sa-l porti usor unde vrei ca nu ocupa mult spatiu si nu este greu.Eu am netbook si este foarte OK! Fundita? happy

| OanaBlueEyes explică (pentru Karakter1):

Eu am Netbook Acer Aspire One Happy2 Blue, si intr-adevar este micut dar puternic. Bateria este foarte rezistenta si chair ma simt mai bine cu el decat cu celelalte 2 laptop-uri DeLL pe care le-am lasat deoparte.

| Karakter1 a răspuns (pentru OanaBlueEyes):

Te sustin.Mie la fel imi place,caci are bateria foarte puternica si as zice ca nu-i mare diferenta fata de notebook,are orice programa,wi-fi, webcam, memorie destula etc happy Merci :*

| OanaBlueEyes explică (pentru Karakter1):

Da exact. Este foarte avantajos, cel putin al meu are si cititor de carduri si asta m-a ajuta foarte mult. Are wirelles si pot folosi si pentru el router-ul. Chair sunt foarte multumita :d

5 răspunsuri:
| sefele72 a răspuns:

Notebook-ul poate avea piese mai performante fata de netbook dar este mai mare si nepotrivit pentru anumite siituatii.

| KosmYnTDR a răspuns:

Notebook inseamna caiet si netbook este ca un mic laptop si are (parca)numai internet.